Máte zájem o snubní prsteny ? Zavolejte 775 512 012 a rádi vám poradíme. Máme prodejnu v BRNĚ - OC Omega, nám. Svobody 702, Brno-střed

Historie snubních prstenů

Snubní prsteny jsou symbolem manželství a nosíme je celý život. Právě proto je tak důležité, vybrat ten správný, což není pro páry vždy lehký úkol. Už dlouhá léta je prsten symbolem lásky, oddanosti a věrnosti, u některých kultur je i považován za svatý šperk. Když žena ve starověkém Egyptě dostala prsten, znamenalo to, že má právo na vše, co vlastní její manžel. Římané této tradici dodali trochu romantiky, a tak ženy spolu s majetkem získaly i manželovo srdce.
 
Na druhou stranu, muži začali snubní prsteny nosit až od 20. století, respektive tehdy, kdy je druhá světová válka oddělila od manželek. Prsteny nosili, aby se cítili blíže ke svým manželkám, které na ně čekaly doma. Tak to nadále zůstalo a stalo se tradicí, kdy oba manželé mají snubní prsten a nosí ho do konce života. Není divu, že je tak těžké vybrat ten správný.
Jako důležitý symbol lásky, snubní prsteny není lehké vybrat a páry se tak potýkají s velkými pochybnostmi při jejich výběru.
Abyste je jednodušeji sehnali, některé nejpodstatnější věci si s partnerem určíte předem. Rozhodnete se, zda chcete stejné nebo úplně jiné prsteny, obyčejné nebo nápadnější, s drahokamem nebo bez. Z drahokamů jsou tu na výběr brilianty, safíry, rubíny, smaragdy, dále polodrahokamy jako jsou akvamarín, ametyst, topaz nebo turmalín.
Dále se musíte rozhodnout, jaký materiál chcete, což závisí primárně na vašich preferencích a stylu. Pokud jste velmi aktivní typ, vyberte tvrdší materiál, jako je platina. Pokud pracujete rukama, vyberte prsten jednoduššího designu tak, aby se nečistota nedostávala do gravírovaní nebo nedocházelo k usazení nečistot mezi kamínky, případně k jejich vypadávání. Kromě klasického žlutého a bílého zlata, je teď velký trend i zlato růžové.
 
Nejpopulárnější jsou snubní prsteny s drahým kamenem, respektive s diamantem. Diamanty mají 4 charakteristiky, mezi které patří barva, velikost, čistota a brus. Všechny tyto charakteristiky samozřejmě dostanete uvedené v certifikátu. Diamanty se brousí do mnoha tvarů: markýza, bageta, slza, ovál, princess nebo smaragdový brus. Barvy se pohybují od nažloutlé do bílé, která představuje největší čistotu.
Nakonec se rozhodnete, zda chcete do svých prstenů gravírovat. Páry si zejména nechávají vygravírovat do vnitřní strany prstenu protilehlá jména, datum svatby, symbol nebo složitější
gravírování, jako je např. otisk prstů.
 
Snubní prsteny jsou symbolem lásky a oddanosti, proto si dopřejte čas a vyberte ty, které nejlépe popisují vás... ❤
Zpět do obchodu